ŽKK in SOČA Outdoor festival

11. 7. 2018

Zadnji dve soboti v juniju smo bili tekači SportKa dejavni na dveh trail tekih:

• 23.6. na Žirovskem kolesarskem krogu, kjer smo tekli na dveh trasah; daljša je bila dolga 31km in je potekala: Žiri- Ledinca-Selo- mimo Stanonika čez greben Zabrežnika nad Javornikom-Javorč-Troha-Mrakov grič-železniška pot-Lavrovec-Smrečje-lovska koča pod Sv. tremi kralji-Opale-Goropeke-Žiri. Krajša trasa je bila dolga 14,5km in je v prvem delu potekala po isti trasi kot daljša, pri Trohi pa je zavila v Plastuhovo grapo do izhodišča na Alpinskem parkirišču. Hvala vsem tekačem za dobro družbo in lepo tekaško doživetje v naravi. Hvala tudi Turističnemu društvu Žiri za izredno bogato založene okrepčevalnice in spodbudo na trasi. Še pridemo!
  •  30.6. nas je skoraj 20 tekačev teklo na Soča trailu na treh razdaljah: 15, 25 ali 45 km. Prvovrstni užitek v prelepi naravi po okolici Tolmina z najbolj atraktivnim ciljem s prehodom mrzle Tolminke (9°C). Čestitke vsem tekačem, tako tistim ki so ta trail prvič premagali, puncam za vse osvojene stopničke in dvema junakoma na najdaljši preizkušnji.